Rozwód koszt rozwoju. Nieoczywisty powód rozstania

Rozwód koszt rozwoju. Nieoczywisty powód rozstania

Trochę statystyki

Katalog przyczyn rozwodów ujęty statystyką zamyka się zaledwie w kliku pozycjach. Do przyczyn najczęściej występujących należą: Prosta wyliczanka ale jaka jest prawdziwa przyczyna takich zachowań jak np. zdrada czy niezgodność charakterów. Przecież pierwotne przyczyny muszą być głębsze. Jakieś nasze postawy, przekonania, zachowania tkwią u podłoża, których wynikiem jest to, że relacja się psuje.

Rozwój osobisty – wymóg naszych czasów

Warsztaty, studia, kursy, coaching, webinary  – zalewa nas informacja, zewsząd impulsy do rozwoju. Rozwój osobisty wychwalany pod niebiosa i już w Biblii pada zdanie o konieczności rozwoju talentów. Mało się natomiast mówi o kosztach jakie niesie za sobą rozwój a przecież wszystko w naturze dąży do równowagi – jest zysk ale jest też koszt, plusy i minusy jednocześnie. Oczywiście nie mam na celu wychwalania stania w miejscu. Chodzi o wiedzę czym jest taka droga. Zyskujemy jako człowiek, rozwija się nasze wnętrze i świadomość. Natomiast otoczenie nasze często zostaje w miejscu albo wręcz oczekuje tego, żebyśmy się nie zmieniali.

Co jej się stało – a było tak dobrze

Takie zdanie słyszymy często od osób bliskich i znajomych. Są to najczęściej osoby, które akurat w tym momencie życia nie potrzebują zmian albo nie chcą wychodzić ze swojej strefy komfortu. Możemy tylko uszanować ich wybór i iść dalej. Droga rozwoju, gdy już na nią wejdziemy, nie ma końca i trudno się zatrzymać. Jeżeli ktoś nas powstrzymuje to odczujemy to jako ból wewnętrzny i przymus, co w dłuższej perspektywie i tak zniszczy relacje.

Rozwój przyczyną rozwodu

I tutaj nawiążę do tytułu tego wpisu. Rozwód czy rozstanie jest często właśnie kosztem drogi rozwoju na jaką wstąpiłaś a za którą nie podąża partner. Rozwój osobisty i zwiększona świadomość obnaża często niedostatki drugiej osoby i weryfikuje ile naprawdę chcemy włożyć siły i zrozumienia w nasze relacje. Przewrotnie napiszę, że rozwód jest impulsem do rozwoju ale o tym już innym razem…

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Barbara Jacińska

KATEGORIE WPISÓW

Subskrybuj

 

Wczytywanie